Jeremy bipoláris zavarban, másnéven mániás depresszióban szenvedett. Második felesége, Joan Wilson halála (1985. július 4.) után betegsége egyre rosszabbodott, nem sokkal az után, hogy Holmes "halálának" forgatását bejefejzték (Az utolsó eset).
Egy időre abbahagyták a híres detektív filmek forgatását. 1968ban tért vissza és a filmezéssel járó renteg stressz, szoros határidők sokat rontottak állapotán. Teljes idegösszeomláson esett át, kórházba került, s ettől kezdve többször vett részt kórházi kezelésen depressziója miatt. Az egészségének romlása külsőjén is meglátszott, a túladagolt gyógyszerek miatt teste felpuffadt, a Sherlock Holmes filmek forgatási szüneteiben az orvosok csapolták le mellkasából a vizet, ami természetesen elképzelhetetlen fájdalmakkal járt.
A folytatási tervek készen voltak a Holmes filmekhez, ám Jeremyt elvitte a szíve londoni otthonában, 1995. szeptember 12én hunyt el, 61 évesen.
Szíve a gyermekkori reumás láz következtében károsodott és a dohányzás miatt élete során folyamatosan gyengült. Edward Hardwicke (a második Dr. Watson) azt állította, hogy Jeremy egy forgatásra 60 cigarettával érkezett és mindent el is szívta aznap. Miután szívproblémáját közölték vele orvosai, egy időre felhagyott a dohányzással, de halála előtt nem sokkal újra hódolt káros szenvedélyének.
Utolsó szereplése a Moll Flandersben látható, A művész apját játssza, amerikai film, ami közel egy évvel Jeremy halála után, 1996ban került a mozikba.
Saját írás - wikipédia alapján!
|